Listopad – 2011

 

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno -Społeczne i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie zorganizowało po raz trzeci wystawę obrazów Bożeny Klimaszewskiej. Na wernisaż „Malowane słowem, malowane pędzlem” 18 listopada 2011r. przybyło około 60 osób zainteresowanych twórczością artystki. Pani Bożena  nie tylko maluje, pisze też wiersze i prozę.  Zgromadzeni uczestnicy wernisażu mogli posłuchać wierszy i fragmentów prozy, niektóre z nich  autorka zaprezentowała sama, inne czytały młode recytatorki, Dominka Kondracka i Feliksa Witkowska.

Podczas wystawy pan Konrad Kozłowski, który prywatnie opracował i opublikował trzy książki Bożeny Klimaszewskiej, zapoznał zgromadzonych z pracą artystyczną Bożeny Klimaszewskiej i opowiedział o jej książkach ,, Na motylich skrzydłach”, ” Ptaki moje ptaki” i „Lustro”.

Podczas wernisażu znalazł się czas na rozmowę z malarką o  jej twórczości, która swojej pasji poświęciła większość życia. Oprawę muzyczną zapewnili panowie Wojciech Fadrowski i Krzysztof Kondracki.

Na zakończenie zwiedzający zgodnie stwierdzili, że podczas wernisażu panowała serdeczna i miła atmosfera. Oczekują także kolejnych wystaw i spotkań z autorką.

 Bożena Klimaszewska pochodzi ze wsi Motułka. Z wykształcenia technik ochrony roślin. Obecnie mieszka we wsi Obuchowizna, gm. Augustów (tel.663854071). W wolnych chwilach maluje, pisze wiersze i prozę. ,,Malarstwo i pisanie to świat zaczarowany, dający wytchnienie od ciężkiej i szarej pracy? .

Zdjęcia obrazów z wystaw można zobaczyć na: