Filmy

 

 

 

 

 

 

 

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne -Kanał You Tube

9 edycja Biegu Charytatywnego Biegając Pomagamy – 2021

 1. 9 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Fotorelacja Nr 1
 2. 9 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Fotorelacja Nr 2
 3. 9 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Fotorelacja Nr 3
 4. 9 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Fotorelacja Nr 4
 5. 9 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Fotorelacja Nr 5
 6. 9 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Fotorelacja Nr 6
 7. 9 Bieg Charytatywny „Biegając Pomagamy”. Fotorelacja Nr 7

 

Wakacje inne niż wszystkie – 2021
 1. Wakacje inne niż wszystkie-1
 2. Wakacje inne niż wszystkie-2
 3. Wakacje inne niż wszystkie-3
 4. Wakacje inne niż wszystkie- 4
 5. Wakacje inne niż wszystkie-5
 6. Wakacje inne niż wszystkie-6
III Półmaraton Niepodległości o Puchar Burmistrza Węgorzewa
III Półmaraton Niepodległości o Puchar Burmistrza Węgorzewa, polub nas na http://www.facebook.com/asks.opp.
Zapraszamy do obejrzenia.
III Półmaraton Augustowski
III Półmaraton Augustowski Budimex, polub nas na http://www.facebook.com/asks.opp.
Zapraszamy do obejrzenia.
ASKS.pl wystartuje w III Półmaratonie Augustowskim
Tomasz Tomaszewski będzie reprezentował nas na półmaratonie.
Zapraszamy do obejrzenia.

-> zobacz całość < –

?Pożegnanie z lękiem?
spotkanie z Barbarą Ostaszewską, autorką książki pod tytułem ?Pożegnanie z lękiem?.
Zapraszamy do obejrzenia.

-> zobacz całość < –

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2013
Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok 2013 na załączonym filmie.
Zapraszamy do obejrzenia.
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, oraz Nowego Roku życzy ASKS.

-> zobacz całość < –

Malarstwo Bożeny Klimaszewskiej ? Listopad 2012
Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno ? Społeczne już po raz czwarty zorganizowało wystawę obrazów Bożeny Klimaszewskiej, która pod tajemniczym tytułem :?Bożena Klimaszewska + ?..? ? Dziwny jest ten świat?, która miała miejsce 30 listopada 2012r. w sali Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno ? Gospodarczych w Augustowie.
Zgromadzona ponad 70- osobowa publiczność miała przyjemność nie tylko obejrzeć twórczość malarki, ale również wysłuchać jej wierszy w wykonaniu Pani Bożeny oraz młodych recytatorek: Żanety Leszczyńskiej i Feliksy Witkowskiej.
Serdecznie zapraszamy

-> zobacz całość < –

Zaproszenie na wystawę obrazów: Bożena Klimaszewska +.. pt:Dziwny jest ten świat
Zaproszenie na wystawę obrazów: Bożena Klimaszewska +”..” pt:”Dziwny jest ten świat”
30 Listopada 2012 Piątek godzina 18:00 w sali Stowarzyszenia
Inicjatyw Społeczno — Gospodarczych, Rynek Zygmunta Augusta 27 w Augustowie. ( AWA ,”Dawny Rolnik” wejście od podwórza)
Serdecznie zapraszamy

-> zobacz całość < –

Ostatni trening przed Wisłą - Pod prąd
Piotr Kuryło, członek Augustowskiego Stowarzyszenia Kulturalno — Społecznego, płynie Wisłą pod prąd, aby wesprzeć ludzi niepełnosprawnych. 7 października 2012 wyruszył kajakiem z Gdańska w górę Wisły, aby w ten sposób zwrócić większą uwagę na problemy ludzi niepełnosprawnych. Pan Adam Szulewski, który jest osobą niepełnosprawną, zasugerował, aby zgodnie z codziennymi przeszkodami, jakie spotykają ludzi niepełnosprawnych, nadać hasło tej wyprawie: ?Zawsze pod prąd”.
Chcę pomóc osobom niepełnosprawnym i zwrócić uwagę na to, że my zdrowi, silni powinniśmy chylić przed nimi czoła, przed ich uporem, niezłomnością, przed tym, że oni każdego dnia mają wiele przeszkód przed sobą, ale się nie poddają – mówi Piotr Kuryło.

-> zobacz całość < –

Zaproszenie na spotkanie z Piotrem Kuryło
Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno?Społeczne zaprasza na spotkanie z Piotrem Kuryło ? autorem książki ,,Ostatni Maraton?, będącej zapisem jego pieszej wyprawy dookoła świata, podczas której przebiegł 20 tysięcy kilometrów. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 października 2012r, o godz. 18.00, w sali Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno ? Gospodarczych, Rynek Zygmunta Augusta 27 w Augustowie.

-> zobacz całość < –

II Ogólnopolski Bieg Uliczny - Białystok Biega
W niedzielę 23 września 2012r. kilkaset osób przebiegło ulicami Białegostoku. Okazją do wspólnego ruchu na świeżym powietrzu był II Ogólnopolski Bieg Uliczny ?Białystok Biega?. Starsi mieli do pokonania dłuższe trasy. Zawodnicy w biegach głównych ścigali się (chociaż w tej imprezie nie miejsce było najważniejsze) na 5 i 10 kilometrów. Odbył się również marsz nordic walking. Młodzi zawodnicy rywalizowali na specjalnie przygotowanych dla nich dystansach od 400 do 800 metrów.
Jak zapowiadaliśmy na starcie ?Białystok Biega? stanął Tomasz Tomaszewski reprezentował ASKS, gratulację i gorące brawa za sportową postawę.

-> zobacz całość < –

II Półmaraton Augustowski
16 Września w Niedzielę II Półmaraton Augustowski – Długość trasy: 21,0975 km.
Gratulujemy Wszystkim uczestnikom ukończenia II Półmaratonu Augustowskiego.
Zawodnicy mieli dobrą pogodę do biegania. Udział wzięło 216 zawodników (4 niesklasyfikowanych). Gorące brawa i gratulacje dla Tomka Tomaszewskiego, który reprezentował nasze stowarzyszenie.
Trasa: Rynek Zygmunta Augusta- bulwary przy jeziorze Necko, (dwie pętle)- meta: Rynek Zygmunta Augusta

-> zobacz całość < –

ASKS.pl zamierza wystartować w II Półmaratonie Augustowskim
Jednym z naszych celów statutowych jest działalność sportowo-turystyczna. Chcąc wyjść naprzeciw temu postanowiliśmy rozpocząć naszą wspólną przygodę z ….. bieganiem. Żeby nie być gołosłownym nasze stowarzyszenie zamierza wystartować w II Półmaratonie Augustowskim. Reprezentować nas będzie Tomasz Tomaszewski. Liczymy na obecność naszych członków i sympatyków na starcie.

-> zobacz całość < –

festyn (wakacje 2012)
Już po raz czwarty zrealizowaliśmy projekt:
?Wakacje inne niż wszystkie-2012?

Od 23 lipca do 4 sierpnia organizowaliśmy wypoczynek dla ponad 50 osobowej grupy dzieci w placówkach kultury i bibliotekach w Netcie Folwark, Żarnowie i Rutkach, która pod opieką instruktorów i pracowników kultury aktywnie spędzała wakacyjny czas.

Dwutygodniowe zajęcia podsumowaliśmy w dniu 4 sierpnia 2012 roku w Centrum Kultury Gminy Augustów w Żarnowie. Podczas festynu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pod hasłem ?Bezpieczne wakacje na wsi? . Odbył się także turniej świetlic z Netty Fowark, Rutek i Żarnowa, który po emocjonującej rywalizacji wygrały dzieci z Rutek. Atrakcją kończącą nasz festyn było przybycie członków Wolnej Grupy Motocyklowej Augustowsko ? Suwalskiej i ich Przyjaciół. Goście zaprezentowali swoje wspaniałe motocykle oraz zaserwowali wszystkim chętnym dzieciom krótkie przejażdżki, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

-> zobacz całość < –

Wioska Indiańska - Sunka Wakan (wakacje 2012)
Już po raz czwarty zrealizowaliśmy projekt:
?Wakacje inne niż wszystkie-2012?

Od 23 lipca do 4 sierpnia organizowaliśmy wypoczynek dla ponad 50 osobowej grupy dzieci w placówkach kultury i bibliotekach w Netcie Folwark, Żarnowie i Rutkach, która pod opieką instruktorów i pracowników kultury aktywnie spędzała wakacyjny czas.

Kolejną atrakcją była wycieczka do Wioski Indiańskiej ?Sunka Wakan? w Jurowcach k/Białegostoku. Podczas zabawy Indianin opowiadał dzieciom o przedmiotach codziennego użytku, ubraniach i broni. Atrakcje stanowiły również: przejażdżka konna, strzelanie z łuku i wiatrówki, a także pokonywanie indiańskiego toru przeszkód. Niektórzy rzucali ringo na rogi bizona albo uczestniczyli w wyścigach węży. Dzieci mogły ?stoczyć walkę? na równoważni szejeńskiej, która cieszyła się największym zainteresowaniem.

-> zobacz całość < –

Wakacje inne niż wszystkie 2010
Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Augustowie i Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, już po raz drugi było organizatorem programu profilaktycznego dla dzieci z terenu Gminy Augustów.
Zajęcia w ramach programu odbyły się w dniach od 28 czerwca do 10 lipca 2010r.
w godzinach od 9.00 do 15.00. W projekcie wzięło udział 19 dzieci w wieku od 10 do 14 lat.

-> zobacz całość < –

,,40+ w czerwieni? odbyło się 21 stycznia 2011
Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno ? Społeczne i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno ? Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie, zorganizowało po raz drugi wystawę obrazów Bożeny Klimaszewskiej. Otwarcie wystawy ,,40+ w czerwieni? odbyło się 21 stycznia 2011 roku w sali Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno ? Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie.

-> zobacz całość < –

Malarstwo Bożeny Klimaszewskiej ? Wystawa 18 listopada 2011r.
Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno ? Społeczne i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno ? Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie zorganizowało po raz trzeci wystawę obrazów Bożeny Klimaszewskiej. Na wernisaż ?Malowane słowem, malowane pędzlem? 18 listopada 2011r. przybyło około 60 osób zainteresowanych twórczością artystki. Pani Bożena nie tylko maluje, pisze też wiersze i prozę. Zgromadzeni uczestnicy wernisażu mogli posłuchać wierszy i fragmentów prozy, niektóre z nich autorka zaprezentowała sama, inne czytały młode recytatorki, Dominka Kondracka i Feliksa Witkowska.

-> zobacz całość < –

Wernisaż Bożeny Klimaszewskiej - 11 grudnia 2009
Wernisaż Bożeny Klimaszewskiej został zorganizowany w dniu 11 grudnia 2009r w Augustowie przez Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta
„Malarstwo i pisanie to świat zaczarowany, dający wytchnienie od ciężkiej i szarej pracy” – Bożena Klimaszewska

-> zobacz całość < –