gru 022012
 

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne już po raz czwarty zorganizowało wystawę obrazów Bożeny Klimaszewskiej, która pod tajemniczym tytułem :„Bożena Klimaszewska + ?..? ? Dziwny jest ten świat”, która miała miejsce 30 listopada 2012r. w sali Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno- Gospodarczych w Augustowie.
Zgromadzona ponad 70- osobowa publiczność miała przyjemność nie tylko obejrzeć twórczość malarki, ale również wysłuchać jej wierszy w wykonaniu Pani Bożeny oraz młodych recytatorek: Żanety Leszczyńskiej i Feliksy Witkowskiej.
Po powitaniu gości artystka pierwszą część spotkania poświęciła Dominice Kondrackiej, która zmarła we wrześniu tego roku. Dominika na poprzednich trzech wystawach również  recytowała wiersze i czytała prozę Pani Bożeny i zawsze pozostanie w naszej pamięci jako miła, wrażliwa i pełna pogody ducha dziewczyna.
W drugiej części wydarzenia artystka przedstawiła publiczności swojego syna –  Maćka Klimaszewskiego , który również maluje i po raz pierwszy zaprezentował swoje prace szerszej publiczności na wystawie : Bożena Klimaszewska + ?..? .
W czasie słodkiego poczęstunku znalazł się czas na rozmowę z malarką i Maćkiem o ich twórczości, przy oprawie muzycznej  Pana  Wojciecha Fadrowskiego.

Na zakończenie zebrani goście otwarcie wyrażali swoje zadowolenie z uczestnictwa w tym artystycznym wydarzeniu z oczekiwaniami na następne wystawy i spotkania z autorką.

Jest to  kolejna wystawa, którą wspólnie zorganizowaliśmy z Panią Bożeną Klimaszewską, która od kilku lat nas zaskakuje:  „malarstwo i pisanie to świat zaczarowany...” – mówi Bożena- „Dziwny jest ten świat”.

Co następnym razem zobaczymy i usłyszymy?

Do zobaczenia na następnym wydarzeniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: