sty 262013
 

Dzieci i młodzież, które wybrały ferie zimowe w Bibliotece i Świetlicy w Netcie Folwark cieszą się z szerokiej oferty zajęć do wyboru. Mogą brać udział w zajęciach plastycznych, korzystać z gier planszowych oraz komputerów i Internetu, a także są zapewnione gry i zabawy ruchowe min. rozgrywki tenisa stołowego.

W ramach działań „Bezpieczne Ferie 2013″w minioną środę odbyło się spotkanie edukacyjne dzieci z augustowskimi policjantami i przedstawicielami KRUS i PIP. Podczas spotkania policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Przedstawicielki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowej Inspekcji Pracy rozmawiały z najmłodszymi o zagrożeniach mogących wystąpić podczas pomocy rodzicom w gospodarstwie rolnym oraz radziły jak się przed nimi ustrzec. Na zakończenie spotkania prelegenci omówili sposoby postępowania w przypadku ataku groźnego psa oraz wręczyli słuchaczom materiały profilaktyczne.

Dzieci chętnie brały udział w konkursach i turniejach tenisa stołowego , nagrody ufundowało Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne. W drugim tygodniu ferii na dzieci czeka szereg atrakcji, na zakończenie ferii zimowych w sobotę 2 lutego planowany jest bal karnawałowy, na który serdecznie zapraszamy.