lis 192011
 

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno -Społeczne i Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych im. Króla Zygmunta Augusta w Augustowie zorganizowało po raz trzeci wystawę obrazów Bożeny Klimaszewskiej. Na wernisaż -Malowane słowem, malowane pędzlem- 18 listopada 2011r. przybyło około 60 osób zainteresowanych twórczością artystki. Pani Bożena  nie tylko maluje, pisze też wiersze i prozę.  Zgromadzeni uczestnicy wernisażu mogli posłuchać wierszy i fragmentów prozy, niektóre z nich  autorka zaprezentowała sama, inne czytały młode recytatorki, Dominka Kondracka i Feliksa Witkowska.

Podczas wystawy pan Konrad Kozłowski, który prywatnie opracował i opublikował trzy książki Bożeny Klimaszewskiej, zapoznał zgromadzonych z pracą artystyczną Bożeny Klimaszewskiej i opowiedział o jej książkach ,, Na motylich skrzydłach?, ? Ptaki moje ptaki? i ?Lustro?.

Podczas wernisażu znalazł się czas na rozmowę z malarką o  jej twórczości, która swojej pasji poświęciła większość życia. Oprawę muzyczną zapewnili panowie Wojciech Fadrowski i Krzysztof Kondracki.

Na zakończenie zwiedzający zgodnie stwierdzili, że podczas wernisażu panowała serdeczna i miła atmosfera. Oczekują także kolejnych wystaw i spotkań z autorką.

Zdjęcia obrazów z tej i wcześniejszych wystaw można obejrzeć na stronie internetowej Augustowskiego Stowarzyszenia Kulturalno ? Społecznego www.asks.pl .

 Prezes ASKS – Ryszard Młodzianowski

 

[vsw id=”AhMGrhns2n8″ source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

Zaproszenie na wystawę

 

zaproszenie-wystawa-1

zaproszenie-wystawa-1