wrz 112017
 

       Prawie 22 procent Polaków biega, wynika z badań Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Coraz większą popularnością cieszą się także biegi masowe. W niedzielę 10 września w Augustowie, już po raz szósty odbył się 7. Budimex Półmaraton Augustowski zawodnicy pokonali trasę 21,0975 km.
Podobnie jak w latach ubiegłych, Augustowskiemu Półmaratonowi towarzyszył 5. Bieg Charytatywny „BIEGAJĄC POMAGAMY”. Bieg polegał na „zbieraniu przebiegniętych kilometrów”. Za każdy przebiegnięty kilometr przez każdą osobę, która stanie na starcie organizator nalicza 10 zł do sumy, która zostanie rozdysponowana na wskazany cel. Osoby zgłoszone do biegu charytatywnego, naliczają przebiegnięty dystans na otrzymanych numerach startowych.
Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne czynnie włączyło się w propagowanie zdrowego stylu życia. W dzisiejszym święcie biegania nasze Stowarzyszenie reprezentowali: Małgorzata Gąsiewska, Bożena Kotarska, Wioletta Twardowska, Danuta Kamińska, Karol Wysocki, Tomasz Tomaszewski ( 5. Bieg Charytatywny) oraz Wojtek Maciąg (7. Budimex Półmaraton Augustowski). Naszym biegaczom serdecznie gratulujemy wyników i sportowej postawy. Dziękujemy wszystkim biegaczom i organizatorom za wspaniałą imprezę promującą bieganie.
Okazuje się, że nie tylko sam bieg zadomowił się na stałe w grodzie nad Nettą, ale też pogoda, która towarzyszy biegaczom podczas ich zmagań. Półmaraton rozgrywany jest zawsze we wrześniu i za każdym razem w tym dniu mamy piękną, słoneczną pogodę. Wykorzystali to mieszkańcy i liczni jeszcze w tym okresie turyści. Biegaczy na starcie, całej trasie i mecie dopingowali grupy oglądających.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszym Fanpage :

  1. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 1
  2. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 2
  3. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 3
  4. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 4
  5. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 5
  6. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 6
  7. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 7
  8. 7. Budimex Półmaraton Augustowski –fotorelacja nr 8

 

011-dsc_0011 020-dsc_0020 028-dsc_0028 093-dsc_0093 099-dsc_0099 131-dsc_0131