lip 092016
 

     8 lipca 2016 r. w piątkowe popołudnie Mała Galeria w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, zapełniła się osobami zainteresowanymi malarstwem Bożeny Klimaszewskiej. Po raz kolejny Renata Rybsztat (plastyk-instruktor) z Augustowskich Placówek Kultury przygotowała Wernisaż twórczości Bożeny Klimaszewski, tym razem  wystawa malarstwa olejnego  nazwana została „Galimatias”. Po powitaniu gości przez organizatorkę, głos zabrała malarka, która opowiedziała zgromadzonym gościom o pomyśle na nazwę wystawy. Obrazy prezentowane na tej wystawie łączy motyw przyrody, dlaczego „Galimatias” ? gdyż obrazy przedstawiają różne tematy, sceny. Zwiedzający mogli podziwiać obrazy kwiatów, oraz pełne grozy sceny myśliwskie, a także nieodzowne w twórczości malarki postacie kobiet w różnym wieku. Moim zdaniem wybór nazwy wystawy jak najbardziej trafny i ciekawy dla odbiorców.

    Wernisaż przebiegał w radosnym nastroju, całość spotkania uświetniona została prezentacją poezji Bożeny Klimaszewskiej. Wiersze recytowała sama autorka i jej młodsze koleżanki Natalia Suchocka oraz Żaneta Leszczyńska. Miłym akcentem była oprawa muzyczna przygotowana przez Patryka Urbana. Na zakończenie spotkania malarka otrzymała gratulacje i kwiaty, a goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w trakcie, którego można było porozmawiać o twórczości z autorką obrazów.

   Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne w imieniu Bożeny Klimaszewskiej – naszej koleżanki ze stowarzyszenia,  zaprasza do zwiedzania wystawy „ Galimatias” w  Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Wystawa będzie do obejrzenia w lipcu, można także zakupić obrazy. R.M.