paź 192018
 

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne od 2016 roku realizuje projekty  z Programu Erasmus+ w ramach akcji 1. Mobilność edukacyjna . Ostatni projekt realizowaliśmy koło Gorzowa Wielkopolskiego w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 Mobilność edukacyjna Wymiana Młodzieży.  Nasi młodzi uczestnicy wraz z młodzieżą ze Słowacji poznawali min. zagrożenia społeczne XXI wieku we współczesnym świecie. Projekt zrealizowany w okresie lipiec – wrzesień 2018r. był działaniem pt. „Za szklaną kurtyną”. Wyjazd na wymianę w ramach Programu Erasmus+ to na pewno coś co potrafi odmienić życie naszej młodzieży  na zawsze. Uczestnicy w ramach Projektu „Behind The Glass Curtain / Za szklaną kurtyną” rozwijali umiejętności  językowe, otworzyli się na inne kultury, to w późniejszym życiu, pomoże im lepiej odnaleźć się w dorosłym świecie. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą im, stać się odpowiednio przygotowanym do bycia dorosłym.

Młodzież biorąca udział w projekcie ma, także za zadanie przedstawić  wspólne działania projektowe Erasmus+ w mediach, Internecie, na spotkaniach z rówieśnikami oraz rodzicami. Poprzez to wzrośnie świadomość na  temat zagrożeń społecznych XXI wieku we współczesnym świecie.

W spotkaniu w Miejskim Domu Kultury skierowanym do rodziców oraz osób działających w Augustowskim Stowarzyszeniu Kulturalno-Społecznym brał min. Burmistrz Augustowa pan Wojciech Walulik, który podziękował młodzieży za promowanie miasta i zaangażowanie w rozwój osobisty. Burmistrz, także  podziękował i pogratulował rodzicom za pracę, którą włożyli w dobre i mądre wychowanie dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

  1. Fotorelacja Spotkanie podsumowujące Projekt „Za szklaną kurtyną”