wrz 272012
 

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno?Społeczne zaprasza na spotkanie z Piotrem Kuryło – autorem książki ,,Ostatni Maraton?, będącej zapisem jego pieszej wyprawy dookoła świata, podczas której przebiegł 20 tysięcy kilometrów. Spotkanie odbędzie się w piątek 5 października 2012r, o godz. 18.00, w sali Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno ? Gospodarczych, Rynek Zygmunta Augusta 27 w Augustowie.

Piotr Kuryło urodził się 24.07.1972r. w Augustowie. Od urodzenia mieszka w małej wiosce na Podlasiu. Zawsze interesował się sportem. Uprawiał boks i kung ? fu. W 8 lat ukończył ponad 50 klasycznych maratonów i reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w biegach 24 h.

Sukcesy to: pierwsze miejsce w biegu 12h w Rudzie Śląskiej i drugie w biegu z Aten do Sparty 246km w 2007r.  Samotnie przebiegł Europe wzdłuż i w szerz. Na koniec przygody z bieganiem postanowił obiec Ziemię co zajęło cały rok. Swój wyczyn zadedykował światu: w imię pokoju.

W 2012 r. zdobył KOLOSA (najważniejsza nagroda podróżnicza w Polsce) w kategorii wyczyn roku, nagrodę dziennikarzy za wyjątkową dzielność i determinację, pokazanie innym, że ?niemożliwe staje się możliwe? oraz za dystans do siebie i poczucie humoru, a także nagrodę publiczności .