lip 162020
 

Historia Pana Janka.

„Janek cierpiał na coraz bardziej dokuczliwe dolegliwości – bóle kręgosłupa, trudności w utrzymaniu przedmiotów w dłoni, drżenie mięśni. Przeszedł operację, która miała mu pomóc, jednak nie przyniosła spodziewanych efektów. W październiku 2019 r. postawiono diagnozę, która nas załamała: stwardnienie zanikowe boczne, SLA. Choroba jest nieuleczalna i postępuje niemal z dnia na dzień. Mięśnie Janka zastygają w bolesnych skurczach, są coraz mniej sprawne. Trudno mu utrzymać w dłoniach kubek czy sztućce, nie jest w stanie sam się ubrać, ogolić. Rehabilitacja daje chwilową ulgę. Jedyną nadzieją na zahamowanie postępu choroby jest terapia komórkami macierzystymi, jednak jej koszt znacząco przekracza nasze możliwości finansowe.”

 

Zbiórka publiczna  „ Leczenie Pana Janka ze Strękowizny” nr zbiórki:2019/6027/OR, miała na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację pana Janka ze Strękowizny, chorego na nieuleczalną chorobę: stwardnienie zanikowe boczne SLA. Trwała od: 2019-12-15 do: 2020-06-30.

   Inicjatorem zbiorki była Asia z naszego Stowarzyszenia. Zbiórkę do puszek, przed Bożym Narodzeniem rozpoczęła chodzeniem z jasełkami, Suwalska Leśna Drużyna Harcerska ,,SuSzcze” w Nowince. Następnie puszki trafiły do okolicznych sklepów w Nowince, Bryzglu i Olszance. Dzięki ofiarności darczyńców zostało zebrane 1 823,21 złotych.

   Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy słowami Papieża Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”