maj 232016
 

     Jubileuszowy dwudziesty już Cross Trzeźwości odbył się w niedzielę  22.V.2016r. Dystans biegu głównego wynosił po raz pierwszy 10  km na atestowanej trasie. Start i meta biegu umiejscowione są w Suchowoli. Biegacze pobiegli do miejscowości Okopy (miejscowości gdzie urodził i wychował bł. ks. Jerzy Popiełuszko), tam też nastąpił nawrót.

Oprócz biegu głównego odbyły się również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na dostosowanym do wieku dystansie. Bieg był wspaniałą możliwością sprawdzenia swoich możliwości wydolnościowych. Oprócz niesamowitej satysfakcji z pokonania trasy i zmierzenia się z własnymi słabościami, każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Organizatorzy zapewnili, też posiłek regeneracyjny, podczas którego była okazja do nawiązania nowych znajomości. Po biegach najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani są pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Tradycyjnie też odbyło losowanie nagród rzeczowych wśród pozostałych uczestników biegu.

Podczas imprezy publiczność miała możliwość podziwiać występy muzyczne oraz taneczne. Imprezie towarzyszyły ciekawie zorganizowane inne atrakcje dla całych rodzin: kiermasz słodkości, sprzęt zabawowy dla dzieci, konkursy z nagrodami.

Gratulujemy wszystkim biegaczom, a w szczególności tym najstarszym i najmłodszym oraz Tomaszowi Tomaszewskiemu i Wojtkowi Maciąg, którzy po raz kolejny w tym miesiącu reprezentowali Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne. Organizatorom dziękujemy za udaną imprezę i przyłączamy się do podziękowań z okazji Jubileuszu 20 –lecia,  osobom i instytucjom,  którzy przyczyniają się do promowania biegania.

W tym roku Cross Trzeźwości uczestniczy w cyklach: Grand Prix Podlasia w biegach ulicznych na 10 km. oraz PCK Podlasie Tour.

Zapraszamy do Fotogalerii na naszą stronę Facebooka : Cross Trzeźwości w Suchowoli 22 maja 2016