maj 152016
 

W niedzielę 15 maja 2016 r Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne czynnie włączyło się promowanie zdrowego stylu życia. Na starcie 4. PKO Białystok Półmaratonu reprezentował nas  Tomasz Tomaszewski i Wojciech Maciąg. Naszym kolegom  gratulujemy świetnych wyników  i życzymy kolejnych „ życiówek”.

Zwycięzcą 4. PKO Białystok Półmaratonu został Kenijczyk Silas Kiprono Too, który przekroczył metę w czasie 1:05:38. Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Białorusin Uladzislau Pramau, trzeci był Kenijczyk Edwin Cheruiyot Melly. Wśród kobiet najlepsza była Iryna Somova z Białorusi z czasem 01:13:32, druga – Kenijka Christine Moraa Oigo, a trzecia Izabela Trzaskalska. Bieg City Run na dystansie 5 km wygrali białostoczanie Damian Roszko z czasem 14:58 i Katarzyna Rutkowska osiągając wynik 17:33.

We wszystkich biegach rozgrywanych w sobotę i niedzielę, wzięło udział ponad 3 500 biegaczy, z czego ponad 1 700 na dystansie głównym, czyli na nieco ponad 21 km. Gościem specjalnym imprezy była Wanda Panfil – mistrzyni świata w maratonie z 1991 roku. Wśród startujących były osoby z województwa podlaskiego, w tym reprezentacja Polskiego Radia Białystok, ale też biegacze z innych polskich miast i z zagranicy, m.in. z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Kenii. Wzorem najlepszych imprez biegowych na świecie na trasie były cztery sceny, z których DJ’e muzycznie wspierali biegaczy. Przeprowadzono też akcję charytatywną na rzecz dzieci z Białegostoku: 7-letniej Julki z mózgowym porażeniem dziecięcym i 14-letniego Kuby chorego na serce. Źródło : http://www.radio.bialystok.pl

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii: Fotogaleria ASKS 4. PKO Białystok Półmaraton