sie 222022
 

                  Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne zorganizowało projekt profilaktyczny „Wakacje inne niż wszystkie-2022”. Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne od 2009 roku organizuje letni wypoczynek dzieciom w wieku 7-14 lat z terenu Gminy Augustów. W tym roku Zajęcia odbywały się w Centrum Kultury i Bibliotece Gminy Augustów – Filia w Netcie Folwark dzieci pod opieką instruktorów, aktywnie spędzały wakacyjny czas i nie narzekały na nudę. W tym roku naszym działaniem objęliśmy ponad 22  dzieci z naszej gminy.

      W czasie trwania zajęć wakacyjnych dzieci oprócz wypoczynku, miały zorganizowane pogadanki edukacyjne min. z policjantką na temat uzależnień, oraz wycieczki w ciekawe miejsca. Zorganizowaliśmy zajęcia profilaktyczne, edukacyjne, o bezpieczeństwie w czasie letniego wypoczynku, oraz  zajęcia świetlicowe, plastyczne i sportowe. Dzieci wybrały się w Rejs Doliną Rospudy. W czasie rejsu towarzyszyła nam, Pani Barbara Ostaszewska, inicjatorka rzeźby Goła Zośka i jednocześnie autorka książki o Gołej Zośce.  W drugim tygodni dzieci biorące udział w projekcie  ,,Wakacje inne niż wszystkie 2022”, miały zorganizowaną wycieczkę do kina na seans filmy oraz wycieczkę po Augustowie. Po spotkaniu dzieci spotkały się na zajęciach z młodymi kajakarzami w bazie sportów wodnych Sparta – Augustów.

   Dwutygodniowe zajęcia podsumowaliśmy festynem z atrakcjami. Zaproszeni goście, rodzice mogli zobaczyć na żywo spektakle teatralno- animacyjne, przygotowane przez dzieci pt. „Wolny bądź bez nałogów w życiu rządź”.  Na zakończenie zostały wręczone nagrody i upominki za udział konkursach. Nasze działania profilaktyczne,  można było śledzić na naszym Fanpage oraz w innych social mediach.

      Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne zrealizowało projekt ,,Wakacje inne niż wszystkie 2022” w celu podniesienia bezpieczeństwa i profilaktyki dzieciom z Gminy Augustów w czasie letnich wakacji. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację naszego przedsięwzięcia. Wasza pomoc, empatia oraz dobra energia jest nie do ocenienia, przy realizacji takich projektów. W imieniu dzieci, bardzo serdecznie dziękujemy  „uśmiechem i radością naszych dzieci”.

Relacje:

Wakacje inne niz wszystkie 2022

Wakacje inne niz wszystkie