maj 122019
 

      12 maj 2019 r. w Suchowoli po raz dwudziesty trzeci  odbył się Cross Trzeźwości.  Dystans biegu głównego wynosił  10 km na atestowanej trasie. Start i meta biegu umiejscowione były w geograficznym centrum Europy . Biegacze przebiegli trasą Suchowola-Okopy-Suchowola.   

     Cross Trzeźwości jest to największa cykliczna impreza sportowa w Gminie Suchowola, która na stałe wpisała się również do kalendarza sportowego i kulturalnego województwa podlaskiego. Od lat Cross przyciąga zawodowych biegaczy oraz amatorów z różnych stron Polski. W biegach biorą udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Corocznie do zawodów staje łącznie ok. 500 osób.

      Oprócz biegu głównego odbyły się również biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży na dostosowanym do wieku dystansie. Bieg był wspaniałą możliwością sprawdzenia swoich możliwości wydolnościowych. Oprócz niesamowitej satysfakcji z pokonania trasy i zmierzenia się z własnymi słabościami, każdy zawodnik może liczyć na pamiątkowy medal i koszulkę. Po biegach najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali  pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy w tym roku przygotowali, także upominki wszystkim biorącym udział w biegu.

       Podczas imprezy publiczność miała możliwość podziwiać występy muzyczne oraz taneczne, przygotowane były,  także atrakcje dla całych rodzin: kiermasz słodkości, sprzęt zabawowy dla dzieci, konkursy z nagrodami.

      Serdecznie, dziękujemy Organizatorom za profesjonalne przygotowanie ciekawego wydarzenia sportowego, promującego  aktywny styl życia . Wszystkim biegaczom, gratulujemy wyników i zaangażowania w popularyzację biegania. Gratulujemy wszystkim biegaczom sportowej postawy, min. licznej grupie biegaczy ATP z Augustowa,  a w szczególności „bijemy brawo” Tomaszowi Tomaszewskiemu, Karolowi Wysockiemu  i Arturowi Wielgat, którzy na sportowo reprezentowali  Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji na Facebooku :