wrz 242018
 

      W sobotę 22 września 2018r.  nasze Stowarzyszenie wzięło udziału w rowerowej grze terenowej „Zorientuj się na Niepodległą!”.

    Organizatorami „Zorientuj się na Niepodległą!” były Augustowskie Placówki Kultury, Nadleśnictwo Augustów, Stowarzyszenie Poszukiwań Miejsc Walki i Martyrologii oraz Mogił Wojennych „Leśni”.   Gra terenowa przygotowana została aby wspólnie świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości .  W  duchu zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy, w scenerii kniei Puszczy Augustowskiej uczestnicy o godz.  11.  ruszyły  w trasę, która związana jest z walkami na tych terenach, ale i najpiękniejszymi kartami historii Augustowa i okolic. Trasa gry przebiegała na „Szlaku Orła Białego”, który przebiega przez miejsca związane z walką o niepodległość. W ramach zabawy zaplanowane były dwie trasy : rodzinna o długości 14 km oraz dla uczestników indywidualnych i drużyn, o długości 30 km.

     Ciekawym elementem gry było zadanie dla uczestników, polegające na  zbieraniu informacji o historii regionu i odpowiadanie na pytania, na podstawie informacji, które znajdywały się na szlaku oraz kompletowanie pamiątkowych widokówek.

       Na mecie gry czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów oraz  atrakcje w postaci konkursów, wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przy ognisku oraz wojskowego poczęstunku. Nagrodzona została, także najciekawsza stylizacja, wpisująca się w hasło „Polacy w drodze do Niepodległej”. W trakcie imprezy odbyło się uroczyste otwarcie miejsca popasowego na Szlaku Konnym Puszczy Augustowskiej i Mazur, a uroczystość uświetniły pokazy hippiczne w wykonaniu ośrodków jeździeckich związanych ze szlakiem.

Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno- Społeczne serdecznie gratuluje wszystkim uczestnikom, udziału w wydarzeniu świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie dziękujemy, niezawodnym przedstawicielom naszego stowarzyszenia, za niezawodne reprezentowanie naszych działań społecznych i kulturalnych. Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorów: Augustowskich Placówek Kultury, Nadleśnictwa Augustów, Stowarzyszenia Poszukiwań Miejsc Walki i Martyrologii oraz Mogił Wojennych „Leśni” za wspaniałą lekcję  historii  o dziejach Augustowa i okolic.

Zapraszamy do fotoleracj z wydarzenia na naszym Fanpage:

„Zorientuj się na Niepodległą” – ASKS na rowerach