lis 172019
 

      W niedzielę 17 listopada 2019 r, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie już po raz szósty zorganizowało wspólny marsz nordic walking. Równolegle odbył się IV Augustowski Marsz Seniora, któremu patronuje augustowska Rada Seniorów.

    Biuro zawodów, start i meta znajdowało się na bulwarze za kościołem przy ul. Waryńskiego. Od 11.00 trwały zapisy do marszu, a  instruktorzy udzielali porad w zakresie techniki chodu. Po wspólnej rozgrzewce, o godz.12.00, uczestnicy wystartowali we wspólnym marszu wzdłuż Kanału Augustowskiego. Swoich sił można było spróbować w dwóch dystansach:  III Marsz Seniora 2,5 km, oraz 5 km – 5 Marsz nad Bystrym. Zdecydowana większość pokonała dystans 5 km.

Impreza przebiegła w mega pozytywnej atmosferze, którą wytworzyli uczestnicy. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki oraz gratulacje od Mirosława Karolczuka –Burmistrza Augustowa, który aktywnie włączył się w popularyzację nordic walking, biorąc udział w marszu. Po zakończeniu marszu organizatorzy przygotowali ciepłą herbatę i słodki poczęstunek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy,  pozytywnego zaangażowania w aktywnie spędzanie wolnego czasu. Augustowskie Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne, także czynnie uczestniczyło w marszu poprzez udział naszej niezawodnej „Aktywnej Drużynie”. Serdecznie dziękujemy Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie, za profesjonalne przygotowanie super imprezy rekreacyjnej! Do zobaczenia w na kolejnych marszach.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Fanpage ASKS: